Close

Poprawny występ juniorów młodszych

Zimowa przerwa od spotkań ligowych to czas nie tylko na przygotowanie do rundy rewanżowej, ale również corocznego Turnieju Halowego im. Karola Demczuka organizowanego przez wielicki podokręg. W ramach tych rozgrywek zgłosiliśmy do udziału drużynę juniora młodszego. Chłopcy z roczników 2003, 2004, 2005 (a także z 2006 w przypadku naszego bramkarza!) mieli okazję po raz pierwszy zaprezentować się jako samodzielnie – poza rywalizacją kolegów ze starszego juniora.
Trener Wydrych wyznaczył kadrę zawodniczą, która miała reprezentować naszą drużynę w tym dniu. Powołani to:

Paweł Matuszyk, Marcel Rozwadowski, Jakub Dziedzic, Kacper Jamka, Paweł Tyrański, Bartosz Turakiewicz, Oskar Łosiowski, Mateusz Gaca, Eryk Jasek.

Do walki stanęło 6 zespołów – oprócz nas – swoje umiejętności pokazały również drużyny Orła Myślenice, Górnika Wieliczka, Nadwiślanki Nowe Brzesko, Wiarusów Igołomia oraz Zielonych Niegowić.

Pierwszy mecz był derbowym starciem drużyn z Gminy Gdów – Gdovii oraz Zielonych. Nasza drużyna wyszła z tego pojedynku zwycięsko strzelając rywalom 3 gole. W drugim spotkaniu, z Górnikiem Wieliczka nie poszło nam już tak dobrze. Z wyżej notowanym rywalem – pomimo wyrównanych dwudziestu minut gry – przegraliśmy 1:2. Jednym z bardziej emocjonujących spotkań tego dnia było starcie z Nadwiślanką, w którym po dobrej grze (i prowadzeniu 3:1) pozwoliliśmy rywalowi w krótkim odstępie czasu zdobyć dwie bramki – ostatecznie doprowadzając do podziału punktów. Rywalem, z którym również prowadziliśmy wyrównaną walkę byli zawodnicy Orła Myślenice. Mecz nie potoczył się jednak po naszej myśli. W sytuacji gdy przegrywaliśmy 1:2, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a niewykorzystana okazja zemściła się utratą trzeciego gola i przegraną w stosunku 1:3. Na zakończenie rozgrywek podjęliśmy ekipę Wiarusów Igołomii. Pomimo, że byliśmy już pewni braku awansu do rozgrywek finałowych chłopcy zagrali na 100% swoich umiejętności rozbijając rywala 7:0.
Tak jak pisaliśmy na wstępie, biorąc pod uwagę fakt, że nasi zawodnicy pierwszy raz prezentowali się jako junior młodszy występ był zadawalający. Nie udało się co prawda uzyskać awansu do rundy finałowej, ale pierwsze doświadczenia z pewnością zaprocentują dla chłopców w kontekście zbliżającej się rundy wiosennej.

Pełne zestawienie wyników Gdovii:
Gdovia Gdów – Zieloni Niegowić 3:0
Nadwiślanka Nowe Brzesko – Gdovia Gdów 3:3
Gdovia Gdów – Orzeł Myślenice 1:3
Gdovia Gdów – Górnik Wieliczka 1:2
Wiarusy Igołomia – Gdovia Gdów 0:7